IV WIELKANOCY-21 kwietnia 2024

+ Andrze­ja Skowrona

+ Zeno­na Lendeckiego(p14), Bog­da­na Wiśniewski(p25),  Bar­ba­rę Tor­bic­ką, Sta­ni­sła­wa Jesio­now­skie­go (p4), Jerze­go, Wik­to­rię, Euge­niu­sza i Jana Dąbrow­skich, Tere­sę Len­dec­ką i Szcze­pa­na Nowakowskiego.

+ Za parafian

+  Toma­sza Wiel­goc­ki (od Kwiat­kow­skich ze Zła­wo­da p6)

+ Kazi­mie­rza Komo­row­skie­go (cór­ka Bar­ba­ra z rodz. p2)

+ Hele­nę i Ada­ma Gruszczyńskich

+ Bar­ba­rę Kowal­ską (cór­ka Agniesz­ka z rodz. p2)

+ Gra­ży­nę Wen­der­lich (od Komo­row­skich p2)

+ Gra­ży­nę Gajew­ską (sąsie­dzi z ul. Kosmicz­nej p7)

+ Jerze­go Kwiat­kow­skie­go z racji imienin

+ Roma­na i Nata­lię Chy­liń­skich, Zeno­na Lendeckiego(p15), Bog­da­na Wiśniewski(p26), Bar­ba­rę Tor­bic­ką, Sta­ni­sła­wa Jesio­now­skie­go (p5)

+ Za parafian

CZWARTA NIEDZIELA WIELKANOCY                                                  21 kwiet­nia 2024

1. W Ewan­ge­lii czwar­tej już Nie­dzie­li Wiel­ka­no­cy sły­szy­my, jak Pan Jezus porów­nu­je się do paste­rza miłu­ją­ce­go i trosz­czą­ce­go się o owce. Dla­te­go tę nie­dzie­lę nazy­wa­my Nie­dzie­lą Dobre­go Paste­rza, przy­pa­da w nią Świa­to­wy Dzień Modlitw o Powo­ła­nia i roz­po­czy­na­ją się Kwar­tal­ne dni modlitw o powo­ła­nia do służ­by w Koście­le. Módl­my się, by nie bra­ko­wa­ło gor­li­wo­ści i apo­stol­skie­go zapa­łu wśród kapła­nów i osób zakon­nych oraz o to, by nie zabra­kło robot­ni­ków w Win­ni­cy Pana. W tym tygo­dniu przed wie­czor­ną Eucha­ry­stią zapra­sza­my na wspól­ną modli­twę za powo­ła­nych i o świę­te powo­ła­nia do służ­by Bożej.

1. We wto­rek obcho­dzić będzie­my uro­czy­stość Świę­te­go Woj­cie­cha, bisku­pa, męczen­ni­ka i patro­na Pol­ski. Znajdź­my w codzien­nym zabie­ga­niu czas na spo­tka­nie z Chry­stu­sem we Mszy Świę­tej i na modli­twę w inten­cji naszej umi­ło­wa­nej ojczyzny.

1. W czwar­tek przy­pa­da świę­to Świę­te­go Mar­ka Ewan­ge­li­sty, któ­re jest tra­dy­cyj­nym dniem modli­twy o uro­dza­je. Cho­ciaż spe­cjal­ne dni modlitw o dobre uro­dza­je i za kra­je gło­du­ją­ce przy­pa­da­ją w szó­stym tygo­dniu okre­su pas­chal­ne­go, chciej­my w codzien­nej, oso­bi­stej modli­twie pro­sić dobre­go Boga, by pobło­go­sła­wił wszel­kie ludz­kie wysił­ki, aby one przy­nio­sły obfi­ty plon i owoc i aby niko­mu nie bra­ko­wa­ło codzien­ne­go chle­ba. Imie­ni­ny kościelny.

1. Za tydzień – w ostat­nią nie­dzie­lę kwiet­nia będzie­my prze­ży­wać Ogól­no­pol­ską Nie­dzie­lę Modlitw za Kie­row­ców. Niech nasza modli­twa zaowo­cu­je roz­wa­gą, więk­szym roz­sąd­kiem i mądro­ścią w cza­sie naszych pie­szych, rowe­ro­wych czy samo­cho­do­wych wojaży.

1. W przy­szłą nie­dzie­lę o 900 – Komu­nia rocz­ni­co­wa. Spo­wiedź sobo­ta o 1100

1. Sole­ni­zan­tom i Jubi­la­tom tygo­dnia skła­dam naj­ser­decz­niej­sze życze­nia i zapew­niam o modli­tew­nej pamię­ci. Modli­twą ota­cza­my rów­nież tych Para­fian, któ­rzy ode­szli w ostat­nim cza­sie do wiecz­no­ści, jak i ich rodziny.