V WIELKANOCY 28 kwietnia 2024

+ Jerze­go Kwiat­kow­skie­go z racji imienin

+ Roma­na i Nata­lię Chy­liń­skich, Zeno­na Lendeckiego(p15), Bog­da­na Wiśniewski(p26), Bar­ba­rę Tor­bic­ką, Sta­ni­sła­wa Jesio­now­skie­go (p5)  Komu­nia Rocznicowa

+ Za parafian

+ Alek­san­dra Wysoc­kie­go (Leszek Mac­kie­wicz z rodz. p19)

+ Annę Siwiń­ską (od Górec­kich p6)

+ Alek­san­dra Wysoc­kie­go (Jadwi­ga Siko­rek z rodz.p20)

+ Zyg­mun­ta Sza­blew­skie­go (od cór­ki z rodz.)

+ Jadwi­gę Doma­now­ską, Sabi­nę i Wła­dy­sła­wa Doma­now­skich (mąż z dziećmi)

+ Gra­ży­nę Gajew­ską (Andrzej i Elż­bie­ta Puciń­scy p8)

+ Alek­san­dra Wysoc­kie­go (Maria Git­ner z rodz.. p21)

+ Annę Siwiń­ską (OSP Karn­ko­wo p7)

+ Zeno­na Len­dec­kie­go (od żony p1)

+ Damia­na Zient­kie­wi­cza, Zeno­na Lendeckiego(p16), Bog­da­na Wiśniewski(p27), Zbi­gnie­wa Słom­czew­skie­go, Edwar­da Słom­czew­skie­go, Marię i Bogu­sła­wa Bor­kow­skich, Sta­ni­sła­wę Rozen, Wła­dy­sła­wa, Jerze­go i Tere­sę Rozen, rodzi­ców Rozen, teściów Cen­dlew­skich, Sta­ni­sła­wa Jesio­now­skie­go (p6), Jerze­go Naklic­kie­go, Bar­ba­rę Tor­bic­ką, Sta­ni­sła­wa Jeziór­skie­go, Wła­dy­sła­wa i Anto­ni­nę Jaro­szew­skich, Józe­fę Sybil­ską, Anto­nie­go i Teo­do­zję Jeziór­skich, Roma­na Jeziór­skie­go, Marze­nę Mał­kie­wicz, Ste­fa­na Toczy­skie­go,  O zdro­wie i bło­go­sła­wień­stwo Boże dla Zofii z racji 90 urodzin,

Za para­fian Dzie­ci I Komunia

PIĄTA NIEDZIELA WIELKANOCY                                                          28 kwiet­nia 2024

1. Ale­go­ria o win­nym krze­wie przy­po­mi­na, jak waż­ne dla Jezu­so­we­go ucznia jest trwa­nie w zjed­no­cze­niu ze swo­im Mistrzem. Pamię­taj­my o tym zawsze i wszę­dzie i nie zapo­mi­naj­my nigdy o codzien­nej modli­twie i conie­dziel­nej Eucha­ry­stii, bo stąd czer­pie­my siłę do pięk­ne­go i uczci­we­go życia.

1. Dzi­siej­sza – ostat­nia nie­dzie­la kwiet­nia jest Ogól­no­pol­ską Nie­dzie­lą Modlitw za Kie­row­ców i wszyst­kich poru­sza­ją­cych po dro­gach. Niech nasza wspól­na modli­twa owo­cu­je roz­wa­gą, więk­szym roz­sąd­kiem i mądro­ścią w cza­sie naszych pie­szych, rowe­ro­wych czy samo­cho­do­wych woja­ży – bo prze­cież coraz cie­plej­sze dni (a do tego wol­ne od zajęć w szko­le i od pra­cy) zachę­ca­ją do róż­nych wycie­czek, zatem sta­raj­my się być bez­piecz­ny­mi użyt­kow­ni­ka­mi dróg i pojaz­dów mechanicznych

1. Zapra­sza­my do modli­twy w inten­cji Euro­py w dniu świę­ta jej patron­ki, Świę­tej Kata­rzy­ny Sie­neń­skiej. W ponie­dzia­łek 29 kwiet­nia. Naszą modli­twą ogar­nie­my rów­nież wszyst­kie ofia­ry nazi­stow­skie­go i sta­li­now­skie­go ter­ro­ru, zwłasz­cza oso­by duchow­ne i kon­se­kro­wa­ne, w przy­pa­da­ją­cy tego dnia Dzień Męczeń­stwa Ducho­wień­stwa Pol­skie­go, upa­mięt­nia­ją­cy rocz­ni­cę wyzwo­le­nia obo­zu kon­cen­tra­cyj­ne­go w Dachau.

1. W śro­dę roz­po­czy­na­my pięk­ny mie­siąc maj. W naszej pol­skiej tra­dy­cji to mie­siąc szcze­gól­nej modli­twy razem z Mary­ją. Każ­de­go dnia o 1700 odpra­wia­li nabo­żeń­stwa majo­we, nie­dzie­la 845 W tym dniu rów­nież przy­pa­da wspo­mnie­nie Świę­te­go Józe­fa Rze­mieśl­ni­ka, zatem w cza­sie Mszy Świę­tych i nabo­żeń­stwa majo­we­go będzie­my się modlić za wszyst­kich pra­cu­ją­cych i tych, któ­rzy pra­cy poszukują.

1. W pią­tek, 3 maja, obcho­dzi­my szcze­gól­ną uro­czy­stość – uro­czy­stość Naj­święt­szej Maryi Pan­ny Kró­lo­wej Pol­ski i Głów­nej Patron­ki naszej ojczy­zny oraz Naro­do­we Świę­to Rocz­ni­cy Uchwa­le­nia Kon­sty­tu­cji Trze­cie­go Maja. Msze będą odpra­wio­ne jak w nie­dzie­le. Ze wzglę­du na przy­pa­da­ją­cą uro­czy­stość nie obo­wią­zu­je nas wstrze­mięź­li­wość od pokar­mów mię­snych. W cza­sie nabo­żeń­stwa majo­we­go odno­wi­my Akt poświę­ce­nia rodza­ju ludz­kie­go Naj­święt­sze­mu Ser­cu Pana Jezu­sa. Oka­zja do spo­wie­dzi 30 minut przed Mszą.

1. W poprze­dza­ją­cy czwar­tek prze­ży­wać będzie­my Dzień Polo­nii i Dzień Fla­gi; w swo­ich pry­wat­nych pacier­zach czy przez udział we Mszy Świę­tej wyraź­my tro­skę o ducho­wy i mate­rial­ny ład i roz­wój w naszej ojczyź­nie. Z racji pierw­sze­go czwart­ku mie­sią­ca módl­my się rów­nież o powo­ła­nia do służ­by Bożej. Wspól­nie te inten­cje powie­rzy­my w cza­sie wie­czor­nej modli­twy maryjnej.

1. W sobo­tę przy­pa­da wspo­mnie­nie Świę­te­go Flo­ria­na, męczen­ni­ka, patro­na stra­ża­ków. To tak­że pierw­sza sobo­ta mie­sią­ca. Przed Mszą św. o 1700 odpra­wi­my nabo­żeń­stwo majo­we i odmó­wi­my Różaniec,

(I sobota)powierzając w nim inten­cje stra­ża­ków i wszyst­kich spie­szą­cych z pomo­cą pod­czas poża­rów, powo­dzi czy innych klęsk żywio­ło­wych. W sobo­tę o 1000 spo­wiedź dzie­ci I Komu­nii przy­cho­dzą 15 minut wcze­śniej. Sprzą­ta­nie i deko­ra­cje kościo­ła 2 maja o 1500

8 W przy­szłą nie­dzie­lę (05 maja) I Komu­nia na Mszy o 1100 Nie­za­in­te­re­so­wa­ni przy­cho­dzą na Msze o 730  i 900. Z racji I Nie­dzie­li o 700 Godzinki.

1. Naszą modli­twą i życz­li­wo­ścią ota­cza­my Sole­ni­zan­tów i Jubi­la­tów tygo­dnia. Zmar­łych pole­ca­my Boże­mu miłosierdziu.