XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA 20 października 2024 Odpust św. Jadwigi

+ Ks. Maria­na Kowalski

+ Jadwi­gę Jeziórską/p14/, Jadwi­gę, Bro­ni­sła­wa i Sta­ni­sła­wa Choj­nac­kich, Zofię, Andrze­ja i Pio­tra Sobo­ciń­skich, dusze w czyść­cu cier­pią­ce,  Bar­ba­rę Tor­bic­ką, Sta­ni­sła­wa i Łucję Bagiń­skich, Hali­nę i Euge­niu­sza Stru­żyń­skich, Sta­ni­sła­wa i Marian­nę Gabry­cho­wicz, Wła­dy­sła­wa Żochow­skie­go, Miro­sła­wa i Mau­ry­ce­go Sikor­skich, Jadwi­gę i Józe­fa Boń­kow­skich, teściów Sikor­skich, Anie­lę i dziad­ków Gadom­skich, Andrze­ja Kwiat­kow­skie­go, Tere­sę Paul, Jana, Józe­fę, Ada­ma i Lidię Irzyńskich.

+ Ade­lę w 3 r. śm. i Tade­usza Paw­łow­skie­go (od prawnucząt)

O bło­go­sła­wień­stwo Boże dla żywych i i zba­wie­nie dla zmar­łych człon­ków Żywe­go Różań­ca z Karnkowa

+  Andrze­ja Kuber­skie­go, Wła­dy­sła­wa i Jani­nę Warczachowskich

+ Ada­ma i Jadwi­gę Wenderlich

+ Jana Gajek i o zdro­wie dla Janiny

Podzię­ko­wa­nie za łaski i proś­ba o zdro­wie i bło­go­sła­wień­stwo Boże dla Andrze­ja i Hen­ry­ki Strużyńskich

W inten­cji piel­grzy­mów do Skępego

+ Tere­sę Paul, Andrze­ja Kwiat­kow­skie­go, zm. z c.r. Paul i Irzyń­skich,  Tade­usza Grzy­wa­czew­skie­go, Jadwi­gę Jeziórską/p15/,  Bar­ba­rę Tor­bic­ką,  Tade­usza, Marian­nę i Mie­czy­sła­wa Bara­now­skich, Jadwi­gę Doma­now­ską, Hele­nę, Mie­czy­sła­wa i Anto­nie­go Bagiń­skich, Jadwi­gę, Andrze­ja i Rena­tę Bara­now­skich, za żywych i zmar­łych człon­ków Żywe­go Różań­ca Wierz­bick, Tere­sę i Tade­usza Piąt­kie­wicz, Sta­ni­sła­wę Wybor­ską /p10/, Jerze­go Dąbrow­skie­go, Szcze­pa­na, Leona i Hele­nę Nowakowskich.

DWUDZIESTA DZIEWIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU       20 paź­dzier­ni­ka 2024

1. W dzi­siej­szej Ewan­ge­lii Pan Jezus wyja­śnia sens swo­jej misji i mówi, na czym pole­ga Jego pano­wa­nie oraz wła­dza w Jego kró­le­stwie. To służ­ba i goto­wość odda­nia życia za innych, co potwier­dził, sam umie­ra­jąc za nas na krzy­żu. Jezus jest zmiaż­dżo­nym cier­pie­niem Słu­gą Pań­skim, a jed­no­cze­śnie naszym Zba­wi­cie­lem oraz wsta­wia­ją­cym się za nami Obrońcą.

1. Obcho­dzi­my dzi­siaj Świa­to­wy Dzień Misyj­ny. W tym dniu naszą modli­twą, a tak­że mate­rial­ną ofia­rą może­my wspo­móc wszyst­kich, któ­rzy anga­żu­ją się w dzie­ło misyj­ne Kościo­ła – misjo­nar­ki i misjo­na­rzy świec­kich i duchow­nych oraz ich róż­no­ra­ką dzia­łal­ność. Taca z dzi­siej­szej nie­dzie­li jest prze­zna­czo­na wła­śnie na ten cel. Bóg zapłać za zło­żo­ne ofia­ry! Odpust św Jadwi­gi Suma o 1200 odpra­wi Ks. Robert Dyna­kow­ski – wika­riusz par, bł. Micha­ła Koza­la z Lipna

1. „Modli­twa różań­co­wa – jak przed laty powia­dał Pry­mas Pol­ski mię­dzy­wo­jen­nej – jest modli­twą potęż­ną”. Uwa­żał też, że „każ­dy Polak powi­nien odma­wiać róża­niec”, bo „tą bro­nią poko­na­my zło”. Zatem zapra­sza­my każ­de­go wie­czo­ru o godz. 1600 nie­dzie­la 830na wspól­ne różań­co­we nabożeństwa.

1. We wto­rek, 22 paź­dzier­ni­ka, Kościół w litur­gii wspo­mi­na Świę­te­go Jana Paw­ła II. Jest to rocz­ni­ca inau­gu­ra­cji jego pon­ty­fi­ka­tu, pod­czas któ­rej padły sło­wa zachę­ty do odwa­gi i otwar­cia drzwi Chry­stu­so­wi. W tym dniu przy­pa­da tak­że 76. rocz­ni­ca śmier­ci inne­go Wiel­kie­go Pola­ka – Pry­ma­sa Pol­ski, Czci­god­ne­go Słu­gi Boże­go kard. Augu­sta Hlon­da SDB. Dzie­ło życia i myśli tych naszych Roda­ków towa­rzy­szyć nam będą w cza­sie różań­co­wych roz­wa­żań, a wśród inten­cji – proś­ba o cud za wsta­wien­nic­twem Słu­gi Boże­go i o jego rychłą beatyfikację.

1. Zbli­ża się mie­siąc listo­pad, któ­ry poświę­co­ny jest modli­twie za naszych zmar­łych. Wypo­min­ki nie na ostat­ni czas.

1. W ubie­głą nie­dzie­le było licze­nie wier­nych. Było 265 osób (11+154) u komu­nii 81(27+54) tj. 13,25%

1. Kalen­da­rze: ścien­ny – 11,50; Eko­no­micz­ny: 9 zł.; kie­szon­ko­wy: 5 zł, Rol­ni­ków 36 zł.

1. Wszyst­kich obcho­dzą­cych uro­dzi­ny i imie­ni­ny zapew­nia­my o życz­li­wo­ści i modli­twie. W modli­twach w spo­sób szcze­gól­ny pamię­ta­my o naszych zmar­łych Parafianach.