XXII NIEDZIELA ZWYKŁA 01 września 2024

O zdro­wie i Boże bło­go­sła­wień­stwo dla Marian­ny Kwiat­kow­skiej z oka­zji 100 urodzin

+ Damia­na Zient­kie­wi­cza,  Anto­nie­go Grzy­wa­czew­skie­go, Zeno­nę i Kazi­mie­rza Choj­nac­kich, Gra­ży­nę Rygiel­ską, dziad­ków Okoń­skich, Kazi­mie­rza Gadziń­skie­go,  Sta­ni­sła­wa Jeziór­skie­go, Wła­dy­sła­wa i Anto­ni­nę Jaro­szew­skich, Józe­fę Sybil­ską, Anto­nie­go i Teo­do­zję Jeziór­skich, Roma­na Jeziór­skie­go, Marze­nę Mał­kie­wicz, Rena­tę Bara­now­ską /p8/, Janu­sza Grzy­wa­czew­skie­go, Józe­fa i Kazi­mie­rę Zie­liń­skich, Miro­sła­wa Mał­kie­wi­cza /p7/, Krzysz­to­fa Ośmiałowskiego/p5/

+ Jadwi­gę i Micha­ła Sko­niecz­nych, Wan­dę Siwińską

+ Kazi­mie­rza Komo­row­skie­go (sio­stra Tere­sa z rodz. p15)

+ Wła­dy­sła­wa War­cza­chow­skie­go, Andrze­ja Kuber­skie­go, Jani­nę Warczachowską.

+ Maryl­kę, Marian­ne i Kazi­mie­rza Komorowskich

+ Gra­ży­nę Wen­der­lich (syn Karol z rodz. p11)

+ Mar­ci­na Torbickiego/-/

+ Miro­sła­wa Mał­kie­wi­cza (od żony p1)

+ Edwar­da Kwiat­kow­skie­go w 5 r. śm./-/

+ Rena­tę Bara­now­ską /p9/, Miro­sła­wa Mał­kie­wi­cza /p8/, Krzysz­to­fa Ośmia­łow­skie­go, Jadwi­gę Jeziórską/p8/,Kami­la Markowskiego(p10)

DWUDZIESTA DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU — 1 wrze­śnia 2024

1. Wspo­mi­na­ny w minio­nym tygo­dniu Świę­ty Augu­styn z Hip­po­ny mówił: „Jeśli Bóg jest na pierw­szym miej­scu w two­im życiu, to wszyst­ko jest na wła­ści­wym miej­scu, ale jeśli Bóg nie jest na pierw­szym miej­scu w two­im sys­te­mie war­to­ści, to w two­im życiu jest bała­gan”. Odczy­ty­wa­ne i medy­to­wa­ne dzi­siaj sło­wo Boże każe zapy­tać o hie­rar­chię war­to­ści: gdzie w niej znaj­du­je się pra­wo Boże, a gdzie nasze ludz­kie zwy­cza­je, przy­zwy­cza­je­nia. War­to z roz­po­czy­na­ją­cym się u naj­młod­szych nowym rokiem nauki wszyst­ko wła­ści­wie poukładać.
  1. Dzi­siaj przy­pa­da 85. rocz­ni­ca wybu­chu II woj­ny świa­to­wej. Rów­nież dzi­siaj prze­ży­wa­my usta­no­wio­ny w 2015 roku przez papie­ża Fran­cisz­ka Świa­to­wy Dzień Modlitw o Ochro­nę Stworzenia.
  1. Jutro dzie­ci i mło­dzież roz­po­czy­na­ją nowy rok szkol­ny: zatroszcz­my się, by roz­po­cząć go w Imię Boże. Nie­ste­ty w ponie­dzia­łek. Jadę do leka­rza na kon­sul­ta­cje medycz­ne. Więc nie ma UROCZYSTEJ Mszy. Spo­wiedź była w ubie­głym tygo­dniu, rodzi­ce spraw­dzą (dzien­ni­czek i kar­ki) czy dziec­ko było.
  1. Zatroszcz­my się o dobre wycho­wa­nie mło­de­go poko­le­nia. Posta­raj­my się zna­leźć czas dla naszych dzie­ci, żywo inte­re­suj­my się ich postę­pa­mi w szko­le, zain­te­re­suj­my się tak­że ich udzia­łem w lek­cjach reli­gii. Przy­po­mi­na­my, że przy­go­to­wa­nie do sakra­men­tów świę­tych – do pierw­szej spo­wie­dzi i Komu­nii Świę­tej oraz do bierz­mo­wa­nia odby­wa się przy parafii
  1. W tym tygo­dniu przy­pa­da pierw­szy czwar­tek, pierw­szy pią­tek i pierw­sza sobo­ta miesiąca.

W pierw­szy pią­tek dwie Msze : 700 i 1700 oka­zja do spo­wie­dzi. W pierw­szą sobo­tę róża­niec fatimski.

1. 08 wrze­śnia odpust Skę­pe: w sobo­tę piel­grzym­ka z |Bobrow­nik oko­ło 1400. Pro­szę jak co roku Koła Gospo­dyń o przy­go­to­wa­nie słod­ko­ści. W nie­dzie­le po Mszy o 730 nasza piel­grzym­ka. Nie­ste­ty ja nie mogę w jej uczest­ni­czyć. Pro­wa­dzić będą p. Bro­nek i Marek. Jak co roku liczę na strażaków.
  1. Prze­ka­zu­ję wszyst­kim obcho­dzą­cym imie­ni­ny i uro­dzi­ny naj­ser­decz­niej­sze życze­nia. Zmar­łych pra­gnie­my pole­cać miło­sier­dziu Bożemu
  1. Kalen­da­rze: ścien­ny – 11,50; Eko­no­micz­ny: 9 zł.; kie­szon­ko­wy: 5 zł.