XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA 29 września 2024

+ rodzi­ców Skow­ron i Rogal­skich, Andrze­ja Skowrona/-/

+ Tere­sę i Jana Wiśniew­skich, Sta­ni­sła­wę i Kazi­mie­rza Kret­kow­skich, Jadwi­gę Jeziórską/p13/, Zofię, Sta­ni­sła­wa, Roma­na, Jana,  Mał­go­rza­tę i Rafa­ła Lewan­dow­skich, Kazi­mie­rza, Szcze­pa­na i Józe­fa Gajew­skich, Jana i Jadwi­gę Redec­kich, Jana i Marze­nę Olszew­skich, Bole­sła­wa i Jana Kwiat­kow­skich,  Bar­ba­rę Tor­bic­ką, Jana Kwiat­kow­skie­go, Ada­ma i Lucy­nę Gabry­cho­wicz, Dariu­sza Kwiat­kow­skie­go, Jana Gabry­cho­wi­cza, Toma­sza Wielgockiego

+ Maryl­kę, Marian­ne i Kazi­mie­rza Komorowskich/-/

+ Marię, Jadwi­gę i Anto­nie­go Topo­lew­skich, Wła­dy­sła­wa, Prak­se­dę, Edwar­da i Bole­sła­wa Lorek

+ Bar­ba­rę Wiśniew­ską, Tere­sę, Bole­sła­wa i Marię Sikor­skich, Miro­sła­wę Skier­ska (int. Roma­na i Marze­ny Sikorskich)

+ Gra­ży­nę Wen­der­lich (brat Andrzej z rodz. p18)

+ Kazi­mie­rza Haroż­ne­go (Ewe­li­na i Wie­sław Wichrow­scy p8)

+ Ryszar­da Makla­kie­wi­cza (od Sła­bow­skich z rodz. p5)

+ Ks. Maria­na Kowalski

+ Jadwi­gę Jeziórską/p14/, Jadwi­gę, Bro­ni­sła­wa i Sta­ni­sła­wa Choj­nac­kich, Zofię, Andrze­ja i Pio­tra Sobo­ciń­skich, dusze w czyść­cu cier­pią­ce,  Bar­ba­rę Tor­bic­ką, Sta­ni­sła­wa i Łucję Bagiń­skich, Hali­nę i Euge­niu­sza Stru­żyń­skich, Sta­ni­sła­wa i Marian­nę Gabry­cho­wicz, Wła­dy­sła­wa Żochow­skie­go, Miro­sła­wa i Mau­ry­ce­go Sikor­skich, Jadwi­gę i Józe­fa Boń­kow­skich, teściów Sikor­skich, Anie­lę i dziad­ków Gadomskich.

DWUDZIESTA ÓSMA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                   13 paź­dzier­ni­ka 2024

1. Wyma­ga­ją­ce jest sło­wo, któ­re dzi­siaj sły­szy­my i roz­wa­ża­my, ale też nie­zwy­kle żywe i sku­tecz­ne. Jeste­śmy wezwa­ni, by cał­ko­wi­cie zaan­ga­żo­wać się w jego wypeł­nia­nie, uko­chać je ponad wszyst­ko i żyć nim na co dzień. Dziś do nas Pan Jezus kie­ru­je zapro­sze­nie, aby cał­ko­wi­cie Mu zaufać, wyrzec się wszyst­kie­go, co może prze­szka­dzać, i pójść za Nim.

1. Dzi­siaj po raz 24. obcho­dzi­my w całym kra­ju Dzień Papie­ski. To wspa­nia­ła oka­zja, aby zagłę­bić się w dzie­ło życia nasze­go Wiel­kie­go Roda­ka – Świę­te­go Jana Paw­ła II. Jed­no­cze­śnie pra­gnie­my doło­żyć swo­ją cegieł­kę do budo­wy żywe­go pomni­ka Jana Paw­ła II, chce­my mate­rial­nie wes­przeć zdol­ną, lecz ubo­gą mło­dzież, pocho­dzą­cą ze wsi i małych miasteczek.

1. Dzi­siaj rów­nież, z racji trzy­na­ste­go dnia mie­sią­ca, chce­my uczcić Panią Fatim­ską, Tę, któ­rej nasz Wiel­ki Rodak zawdzię­cza oca­le­nie w zama­chu z 1981 roku.

1. Paź­dzier­nik to mie­siąc różań­co­wej modli­twy, o któ­rej Świę­ty Jan Paweł II mawiał, że to modli­twa, któ­rą bar­dzo uko­chał. My tak­że wzbudź­my pra­gnie­nie umi­ło­wa­nia tej modli­twy. Niech pomo­że nam w tym udział w nabo­żeń­stwach różań­co­wych, któ­re odpra­wia­my każ­de­go dnia o godz. 1600 nie­dzie­la 830.

1. W jutrzej­szy ponie­dzia­łek, 14 paź­dzier­ni­ka, przy­pa­da Dzień Edu­ka­cji Naro­do­wej. W naszych modli­twach nie zapo­mi­naj­my o tych, któ­rzy tru­dzą się nad kształ­to­wa­niem wie­dzy i postaw mło­de­go poko­le­nia w naszym kra­ju. W ich inten­cji będzie­my się modlić szcze­gól­nie na nabo­żeń­stwie różań­co­wym i na wie­czor­nej Eucha­ry­stii, na któ­re, pra­gnie­my zapro­sić wszyst­kich nauczy­cie­li, wycho­waw­ców i kate­che­tów z naszej wspól­no­ty para­fial­nej, nie tyl­ko pra­cu­ją­cych w szko­łach i przed­szko­lach na tere­nie parafii.

1. Nato­miast w pią­tek, 18 paź­dzier­ni­ka, w litur­gicz­ne świę­to Świę­te­go Łuka­sza Ewan­ge­li­sty, na wie­czor­ną Mszę Świę­tą zapra­sza­my miesz­ka­ją­cych na tere­nie naszej para­fii leka­rzy i pie­lę­gniar­ki z oka­zji przy­pa­da­ją­ce­go w tym dniu ich patro­nal­ne­go święta.

1. W ubie­głą nie­dzie­lę ogól­no­pol­skie licze­nie wier­nych. U nas na Mszach św. ……. U Komu­nii……….

1. W przy­szłą nie­dzie­lę odpust para­fial­ny św. Jadwi­gi Ślą­skiej. Suma o 1200 któ­rą odpra­wi i wygło­si Sło­wo Boże Ks. Robert Dyna­kow­ski – wika­riusz par. bł. Micha­ła Koza­la z Lipna.

1. Kalen­da­rze: ścien­ny – 11,50; Eko­no­micz­ny: 9 zł.; kie­szon­ko­wy: 5 zł, Rol­ni­ków 36 zł.

1. Sole­ni­zan­tom i Jubi­la­tom tygo­dnia prze­ka­zu­ję naj­ser­decz­niej­sze życze­nia. Zmar­łych ostat­nio Para­fian pole­cam dobro­ci i miło­sier­dziu Boga…