XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA 15 września 2024

+ X Zdzi­sław Pawlak

+ Rena­tę Bara­now­ską /p10/,  Miro­sła­wa Mał­kie­wi­cza /p9/, Krzysz­to­fa Ośmia­łow­skie­go, Jadwi­gę Jeziórską/p9/, Hen­ry­ka, Sta­ni­sła­wa, Jana, Józe­fa i Hele­nę Kowal­skich, Ire­ne­usza Grzy­wa­czew­skie­go, Bar­ba­rę i Józe­fa Stęp­ka, Kry­stia­na Lisiec­kie­go, dziad­ków Kozic­kich i Stęp­ka, Bar­ba­rę Tor­bic­ką, Bar­ba­rę i Wła­dy­sła­wa Kalic­kich, Marię i Karo­la Kamiń­skich, dziad­ków Woj­cie­chow­skich, Miro­sła­wa i Mau­ry­ce­go Sikor­skich, Sta­ni­sła­wa Gło­wac­kie­go, Edwar­da Mica­ła, Woj­cie­cha Cymer­ma­na, Euge­niu­sza Kowal­czy­ka, Sta­ni­sła­wa i Apo­lo­nię Bień­kow­skich, Sta­ni­sła­wa i Prze­my­sła­wa Bień­kow­skich, Jerze­go Bień­kow­skie­go, Krzysz­to­fa i Maria­na Sobiech, Cze­sła­wę i Ste­fa­na Git­ner, zm. z c.r. Gór­skich, Ste­fa­nię Zakrzew­ską, Jerze­go i Wie­sła­wa Went, Sta­ni­sła­wa Jeziórskiego(p15)

+ Kazi­mie­rza Komo­row­skie­go (Zofia i Zbi­gniew Sie­klic­ki p17)

+ Gra­ży­nę Wen­der­lich (sio­stra Boże­na p13)

+ Krzysz­to­fa Ośmia­łow­skie­go (z mężem i dzieć­mi (p1)

+ Józe­fa Makow­skie­go (szwa­gier Leszek p5)

+ Kazi­mie­rza Haroż­ne­go (kole­dzy z Koła Łowiec­kie­go „Bażant” p5)

Podzię­ko­wa­nie za otrzy­ma­ne łaski i proś­ba o dal­sze dla Anny i Hen­ry­ka w 50-lecie małżeństwa

+ Kazi­mie­rza Komo­row­skie­go (od Błasz­czy­ków i Komo­row­skich p17)

+ Rena­tę Bara­now­ską (od Domanowskich)

+ Wacła­wę, Anto­nie­go, Kazi­mie­rza i Janu­sza Rozen, Bar­ba­rę i Wło­dzi­mie­rza Bog­dań­skich,  Miro­sła­wa Mał­kie­wi­cza /p10/, Jadwi­gę Jeziórską/p10/, Bar­ba­rę Tor­bic­ką, Sła­wo­mi­ra Rud­nic­kie­go, Zyg­mun­ta Jano­wi­cza, Janu­sza Kac­prza­ka, Sta­ni­sła­wa Jeziórskiego(p16), Tere­sę, Zyg­mun­ta i Igna­ce­go Jesio­now­skich, Janu­sza Wybor­skie­go, Hele­nę i Euge­niu­sza Napiórskich.

DWUDZIESTA CZWARTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                           15 wrze­śnia 2024

1. Pyta­nie: kim jest Jezus, win­no nie­ustan­nie do nas powra­cać, a my życiem (nawet za cenę jego ofiarowania/oddania) win­ni­śmy dawać wła­ści­wą odpo­wiedź: że On jest naszym Panem i Mesja­szem, źró­dłem życia, dobra i wszel­kie­go szczęścia.

1. Dzi­siaj, w trze­cią nie­dzie­lę wrze­śnia, w Pol­sce prze­ży­wa­my Dzień Środ­ków Spo­łecz­ne­go Prze­ka­zu. Towa­rzy­szy nam zatem modli­twa w inten­cji wszyst­kich dzien­ni­ka­rzy, repor­te­rów i wszyst­kich pra­cu­ją­cych w mediach, by sta­wa­li się prze­ka­zi­cie­la­mi praw­dy i trwa­łych, nie­prze­mi­ja­ją­cych wartości.

1. We wto­rek wspo­mi­na­my 85. rocz­ni­cę sowiec­kiej agre­sji na Pol­skę. Pamię­taj­my w tym dniu w naszych modli­twach o wszyst­kich pomor­do­wa­nych na Wscho­dzie, o wszyst­kich ofia­rach „Gol­go­ty Wscho­du” oraz pro­si­my, by trud­ne i nie­roz­wią­za­ne dotąd kwe­stie wspól­nych dzie­jów pol­sko-rosyj­skich mogły docze­kać się spra­wie­dli­we­go i zgod­ne­go z histo­rycz­ną praw­dą rozstrzygnięcia.

1. Podzię­ko­wa­nie za piel­grzym­kę p. Bro­ni­sław i Marek. 65 osób. Msza 27 paź­dzier­ni­ka niedz. 730

1. W przy­szłą nie­dzie­lę po 900 Zapi­sy I Komu­nia, po sumie do bierz­mo­wa­nia trzy rocz­ni­ki (ks. VI; VII i VIII)

1. Kalen­da­rze: ścien­ny – 11,50; Eko­no­micz­ny: 9 zł.; kie­szon­ko­wy: 5 zł.

1. Prze­ka­zu­je­my naj­lep­sze życze­nia wszyst­kim obcho­dzą­cym w tym tygo­dniu imie­ni­ny i uro­dzi­ny. Zmar­łych pole­ca­my Boże­mu miłosierdziu.